Άμα γινότανε και σήμερα θα μιλάγαμε για την ομάδα της ανατροπής αλλά..
..δυστυχώς η ολιγωρία της άμυνας στέρησε από τον Ολυμπιακό Λουτρακίου μια νίκη που την δικαιούτανε 100%.Παρ’όλα αυτά κρατάμε την ψυχή και το πάθος που έδειξαν οι παίκτες της ομάδος μας σε μία καλή εμφάνιση του Ολυμπιακού ο οποίος έχασε 6-7 κλασσικές ευκαιρίες για γκολ απέναντι σε έναν Ηρακλή Λεχαίου που πέτυχε δύο γκολ, το πρώτο στο 75′ από κόρνερ και κεφαλιά αφύλακτου παίκτη και το δεύτερο στο 95’από λάθος της άμυνας,  ενώ δεν απείλησε καθόλου την εστία του Βλάχου στην διάρκεια του 90λεπτου .Τα  δύο γκόλ του Ολυμπιακού πέτυχε ο συνήθης ύποπτος Βαλάντης Μπασιώτης το πρώτο με κεφαλιά στο 85′ και το δεύτερο στο 90′ με ατομική ενέργεια.Διακριθέντες από το Λουτράκι,οι Μπασιώτης,Βαραβέρης,Βάθης,Μαυρέλης,Αμπαδιωτάκης,Άλφα ενώ δεν υστέρησαν και οι υπόλοιποι.Η προσπάθεια για να φτιαχτεί η ομάδα πρέπει να συνεχιστεί και να περιοριστούν τα λάθη στη άμυνα.Λίγος κόσμος στο γήπεδο,γύρω στα 70άτομα αφού έπαιξε ρόλο ο άσχημος καιρός αλλά και η κηδεία του μικρού Γιώργου καθώς η ατμόσφαιρα ήταν αρκετά θλιμμένη αφού ο αδικοχαμένος Γιώργος ήταν φίλος με αρκετούς παίκτες του Λουτρακίου.Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε στην μνήμη του παιδιού.Έπαιξαν οι Βλάχος,Βάθης,Παππάς,Μαυρέλης,Αυγέρης,Βαραβέρης,Άλφα,Μούτσος,Ζερβός,Αμπαδιωτάκης,
Μπασιώτης,ενώ αλλαγή έπαιξε στο 2ο ο Καλογήρου στην θέση του Ζερβού.