Σ’ένα παιχνίδι που υπήρχε μόνο μια ομάδα στο γήπεδο και αυτήν ήταν ο
..Ολυμπιακός Λουτρακίου αφού το Ξυλόκαστρο μόνο με δύναμη μπορούσε να σταθεί απέναντι στο πολύ ωραίο ποδόσφαιρο που έπαιζε η ομάδα μας δεν υπάρχουν πολλά πράγματα να αναλύσουμε.Να σταθούμε στην σωστή αμυντική τακτική που επιτέλους δείχνει να φτιάχνει η ομάδα και στο στρωτό ποδόσφαιρο που θέλει να παίζει ο Ολυμπιακός,ένα ποδόσφαιρο κυριαρχίας και ”πνίξιμο” του αντιπάλου με αποτέλεσμα  το πλήθος ευκαιριών που δημιουργεί και τα πολλά γκολ που πετυχαίνει.Η ομάδα μας προηγήθηκε με πέναλτυ που κέρδισε ο Στεφάνοφ και εκτέλεσε με επιτυχία ο Αυγέρης στο 5′ και το Ξυλόκαστρο ισοφάρισε με φάουλ στο 9′-κτύπησε πρώτα η μπάλλα στον Αμπαδιωτάκη.Η ισοφάριση δεν πτόησε την ομάδα και με δημιουργικό ποδόσφαιρο έδειξε ποιός είναι το αφεντικό στο γήπεδο.Το 1-2 πέτυχε με φανταστική ενέργεια ο Βαλάντης Μπασιώτης ”χαζεύοντας” τον τερματοφύλακα του Ηρακλή στο 38′.Κατακριτέα η ενέργεια παίκτη του Ξυλοκάστρου να κτυπήσει τον Βαλάντη στο ημίχρονο.Στο 2ο ημίχρονο το Λουτράκι μπήκε με σκοπό να τελειώσει το παιχνίδι και έχασε 4-5 κλασσικές ευκαιρίες αλλά λίγο η τύχη λίγο η ικανότητα του αντίπαλου τερματοφύλακα δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ.Το τρίτο γκολ το πέτυχε στο 80′ ο Στεφάνοφ ύστερα από ασίστ του Μπασιώτη.Διακριθέντες όλοι όσοι συμμετείχαν και άριστη η διαιτησία του Χονδρόπουλου.Έπαιξαν οι:  Βλάχος, Μαυρέλης, Βαραβέρης, Στάμεν, Λεάντρο,Αυγέρης,Αμπαδιωτάκης,Στεφάνοφ,Μπασιώτης,, Μούτσος, Άλφα. Αλλαγές οι Ζερβός,Ροκανάς και Παππάς