Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα και αποδίδοντας κατά διαστήματα το γνωστό  “playstation” παιχνίδι του o Ολυμπιακός πέρασε ένα εύκολο απόγευμα απέναντι σε μια μαχητική ομάδα που μόνο με σέντρες και ψηλές μπαλιές απείλησε την εστία του Βλάχου.

Ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός στα πρώτα 15 λεπτά όπου με 3 ευκαιρίες πέτυχε δυο πολύ όμορφα γκολ που σημείωσαν οι Στεφάνοφ και Άλφα.Ύστερα χαλάρωσε και από ένα λάθος της άμυνας δέχτηκε ένα γκολ από το πουθενά.Στην συνέχεια πετύχαμε και τρίτο γκολ με τον συνήθη ύποπτο Μπασιώτη αλλά το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 2-3 όπου πάλι από λάθος της άμυνας δεχτήκαμε ένα ανόητο τέρμα.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν σοβαρή,πειθαρχημένη και πέτυχε και 4ο γκόλ με τον Μπασιώτη ενώ έχασε 6-7 κλασσικές ευκαιρίες που δεν χάνονται.Έπαιξαν οι:

Βλάχος, Βάθης, Βαραβέρης, Σταμ, Άλφα, Λεάντρο, Μαυρέλης, Μούτσος, Αμπαδιωτάκης, Στεφάνοφ, Μπασιώτης, ενώ πέρασαν σαν αλλαγή οι: Καλογήρου, Ζερβός, Ροκανάς