Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Πάνω από 2000 φίλαθλοι σήμερα στο Θώδειο!

Πλήθος κόσμου από όλη την Κορινθία παρεβρέθηκε σήμερα στο Θώδειο Στάδιο Λουτρακίου όπου διεξήχθη ο φιλικός αγώνας Ελπίδων μεταξύ της Εθνικής Ελλάδος και της Εθνικής Νορβηγίας. Η ομάδα μας κέρδισε με 1-0 ύστερα από πολύ ωραία κεφαλιά που πέτυχε ο Γιάννου στο 30′. Η εθνική μας ομάδα ήταν πολύ καλύτερη στο 1ο ημίχρονο όπου είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και θα μπορούσε να πετύχει και άλλα γκολ.Η κατάσταση άλλαξε στο 2ο ημίχρονο όπου οι Νορβηγοί κερδίζοντας την μεσαία γραμμή είχαν τον έλεγχο του αγώνα και θα μπορούσαν να πετύχουν την ισοφάριση αλλά λόγω της ικανότητας του τερματοφύλακα μας δεν το κατόρθωσαν.Σε δυο-τρεις αντεπιθέσεις επίσης μας δόθηκε η ευκαιρία να πετύχουμε και 2ο τέρμα αλλά η τύχη δεν μας χαμογέλασε σε ευκαιρίες που έχασαν οι Καρέλης και Φορτούνης.Στο στάδιο ήταν παρών και ο νεοεκλεγείς δήμαρχος Λουτρακίου -Περαχώρας-Αγίων Θεοδώρων μαζί  με μεγάλη ομάδα συμβούλων του. Ευχόμαστε στο μέλλον να ξαναφιλοξενήσουμε παρόμοιες διοργανώσεις που αποτελούν διαφήμιση για τον τόπο μας.Για την Εθνική Ελλάδος έπαιξαν οι Λάμπρου,Λοντίγκιν,Μανωλάς,Κ.Παπαδόπουλος,Λαγός,Κατσικάς,Σκόνδρας,Αργυρόπουλος,Καραγκούνης
Γκέντσογλου,Φορτούνης,Σοιλέδης,Ανάκογλου,Παληγεώργος,Ταχτσίδης,Χρυσοφάκης,Γιάννου,Καρέλης

10 ΣΧΟΛΙΑ

1. ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΘΥΜΙΣΕ ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΠΟΥ ΟΙ ΝΕΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΝΤΩΣ ΨΙΛΟΜΑΠΑ ΗΤΑΝ!

2. ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΤΡΕΞΕ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΗΝΕ ΕΧΤΕΣ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΤΣΙ??????ΚΑΙ Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΗ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΕΘΝΗΚΗΣ U21 Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ////

3. AΣΕ 4:18 ΜΕ ΤΟ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΦΕΡΑΝΕ ΤΟ ΚΑΝΑΝΕ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥΣ ΩΦΕΛΟΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ΑΠΟ ΕΔΩ,ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΑΝΕ ΤΟΝ ΓΚΙΩΝΗ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΒΓΗΚΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ..ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΝ ΕΝΟΣ ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΠΑΤΩΣΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ!ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ Κ ΟΧΙ ΤΑ ΡΟΥΣΦΕΤΙΑ..