Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Φαίακας Κέρκυρας-Ποσειδών Λουτρακίου 27-36

Η 13η αγωνιστική δεν ήταν τελικά γρουσούζικη για την ομάδα μας αφού επικράτησε στην Κέρκυρα επί της ομώνυμης ομάδας με 27-36.

Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι παρά την νίκη και το ευρύτητα του σκορ αφού η ομάδα μας είχε παραταχθεί με 10 παίκτες γηπέδου εκ των οποίων ιδιαίτερη μνεία πρέπει να κάνουμε στον Πέτρο Παπαδόπουλο και Βασιλειάδη Κωνσταντίνο που ήρθαν μετά από τραυματισμούς και με φόβο της υποτροπής αφού δεν ήταν 100% έτοιμοι και οι Κατούντας  Γιάννης, Πιερράκος Παναγιώτης και  Τούρκια Γιώργος που ήρθαν μετά από ανάρρωση – γρίπη.
Ο αγώνας ξεκίνησε με τη ομάδα της Κέρκυρας να παίζει απίστευτα γρήγορα και να μας αιφνιδιάζει έχοντας την πρωτοπορία στο σκορ με 6-3. Όμως η ομάδα μας σιγά σιγά ανέκαμψε και ανέλαβε το ηνία του αγώνα. Έτσι το ημίχρονο τελείωσε με 14-17 να προηγείται η ομάδα μας.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες συνέχισαν με το ίδιο ρυθμό ενώ το μυαλό των παικτών της ομάδας μας ήταν στην επιστροφή με το αεροπλάνο αφού μετά την λήξη του αγώνα θα είχαν μόνο 20 λεπτά για να προλάβουν. Έτσι και έγινε και ευχαριστούμε τη ομάδα της Κέρκυρας για την υποστήριξη αλλά και τον Κο Πέρρο ειδικότερα που είχαν κανονίσει με τα δικά τους αυτοκίνητα να μας μεταφέρουν γρήγορα στο αεροδρόμιο.

Έτσι μετά το τέλος του αγώνα που νίκησε η ομάδα μας με 27-36 απλά οι παίκτες άλλαξαν ρούχα και τελικά πρόλαβαν το αεροπλάνο της επιστροφής.
Τα δεκάλεπτα: 5-3,9-10,14-17 ημιχ.18-23,22-27,27-36
Δίλεπτα: 7/6      Πέναλτυ: 3/3,3/3
Η σύνθεση της ομάδα μας
Ποσειδών Λουτρακίου
Προπονητής-Συνοδός-Υπεύθυνος Αποστολής : Χαντζηκωνσταντίνου Κώστας.
Σύνθεση ομάδας: Γιογκαράκης, Σακκελαρίου, Κατούντας (4), Πιερράκος (5), Χατζηκωσταντίνου (5), Παπαδόπουλος (5), Βασιλειάδης (4), Αικατερίνης (5), Βουγιάνοβιτς (8), Τούρκια.
Φαίακας Κέρκυρας:
Προπονητής:Πέρρος Νίκος
Βάγιας (4), Καραμανλής (4), Κυριακίδης (4), Λιτσαρδόπουλος (2), Σκορδίλης, Κορακαινίτης (5), Χαλικιάς, Γιούργας (5), Κατσαρός (1), Κρητικός, Καλέντζης (1), Σίμος, Ανδριώτης, Μιχαλάκης (1).

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα ήταν της 13ης αγωνιστικής τα εξής: Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – Γ.Ν.Ο.Ν ΑΡΗΣ 25-28,ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 30-26
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ – ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ 40-18,Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ – ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 33-24.

12 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 0

Ακολουθεί η 14η Αγωνιστική με πολύ σημαντικά παιχνίδια.ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ. – Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ – 05/02/2011 16:00

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠ. – Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – 05/02/2011 17:00
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔ. – ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – 05/02/2011 18:00
Γ.Ν.Ο.Ν ΑΡΗΣ – Γ.Σ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – 05/02/2011 18:00
ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡ. – ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ – 05/02/2011 18:00
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ.ΑΝΑΡΓ. – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – 05/02/2011 18:00

Το Σάββατο 5 Φεβρουαρίου θα γίνει στο Λουτράκι στις 16:00 ο πιο σημαντικός αγώνας της ομάδας μας. Θα αντιμετωπίσουμε το Κιλκίς σε ένα πολύ δύσκολο αγώνα. Είναι ένα ντέρμπυ και σας θέλουμε όλους κοντά μας.