Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024

Νίκη με ανατροπή για τις Γυναίκες του Βόλλεϋ του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ !!

Το δύσκολο και ανταγωνιστικό πρόσωπο της νέας κατηγορίας {Α2 Εθνική} που αγωνίζεται , γνώρισε το Σάββατο 14/10/2017 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η ομάδα πετοσφαίρισης των Γυναικών όταν στα δύο πρώτα σετ του αγώνα στο κλειστό της Αγίας Παρασκευής …
φάνηκε η απειρία της από τέτοιους αγώνες με αποτέλεσμα να μην φανεί ανταγωνιστική και να βρεθεί εύκολα πίσω στο σκορ.

Μάλιστα στο τρίτο και καθοριστικό σετ ενώ προηγείτο με 14-22 κατάφερε να βάλει την αντίπαλο ομάδα στην διαδικασία να το κερδίσει αφού βρέθηκε να χάνει με 24–23 και να ηττηθεί επώδυνα με 3-0 αλλά η ψυχή και ο ενθουσιασμός των νεαρών αθλητριών μας έφερε το τελικό 25-27 και την μείωση του σκορ σε 1-2 σετ.

Από εκείνο το σημείο του αγώνα και μετά με ανεβασμένη ψυχολογία τα κορίτσια του Ποσειδώνα φάνηκαν ιδιαίτερα ανταγωνιστικές ξεδίπλωσαν τα αθλητικά τους προσόντα και νίκησαν τα επόμενα δύο σετ κατακτώντας μία πολύ σημαντική ιδιαίτερα από άποψης ψυχολογίας νίκη και επί ενός έμπειρου και γνώστη της κατηγορίας αυτής αντιπάλου , για την συνέχεια του δύσκολου Πρωταθλήματος.

Τα σετ 25-17 , 25-19 , 25-27 , 21-25 , 13-15

Η της σύνθεση της ομάδος : Μιχαλά Λ, Μπεκιάρη Αικ, Βλαχοπούλου Μ, Θώδη Μ, Κωστάμη Ε, Μπρεζετού Σ, Μπαχλαβά Τ, Δέδε Γ, Γεωργίου Β, Μιχαλά Μ, Γαϊτάνου Ε, Πατουχέα Ε, Θώδη Ε.