Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Διπρόσωπος ΑΟΛ…

Με δύο πρόσωπα εμφανίστηκε ο ΑΟΛ στα πλαίσια του φιλικού αγώνα προετοιμασίας που έδωσε με τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου και γνώρισε φυσιολογικά την ήττα με σκορ 2-1.
Η ομάδα του Λουτρακίου, άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις στο πρώτο μέρος καθώς μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο. Μάλιστα, στο 19′, ευτύχισε να πάρει κεφάλι καθώς ο Τζουμάνης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Λίγα λεπτά αργότερα, η ομάδα του Ξυλοκάστρου ισοφάρισε με εύστοχο χτύπημα πέναλντι. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο προπονητής του ΑΟΛ, έκανε πολλές αλλαγές, με αποτέλεσμα το καλό πρόσωπο του πρώτου μέρους να φαντάζει μακρινή ανάμνηση. Ο ΑΟΛ, στο δεύτερο μέρος, εμφάνισε μια ομάδα ασύνδετη και χωρίς αγωνιστικό προσανατολισμό. Έτσι στο 56′ η ομάδα του Ηρακλή Ξυλοκάστρου κατάφερε να πετύχει την πλήρη ανατροπή, καθώς εκμεταλλεύτηκε τα κενά στην άμυνα των Λουτρακιωτών.