Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Ζενίτ – ΑΕΚ η ανάλυση του αγώνα

1ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Σαράντα δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του αγώνα, ο Χούμποτσαν με σουτ ανοίγει το σκορ για τη Ζενίτ!
13ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Ο Μπρούνο Αλβες με κεφαλιά νικάει τον Δέλλα και κάνει το 2-0 για τη Ζενίτ!
25ο λεπτό: Η καλύτερη φάση της ΑΕΚ μέχρι στιγμής. Σουτ του Τζιμπούρ από καλή θέση, η μπάλα λίγο άουτ.
37ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Η ΑΕΚ μειώνει σε 2-1! Φαλτσαριστό σουτ του Λυμπερόπουλο και η μπάλα στα δίχτυα!
42ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Ο Λάζοβιτς με εύστοχο πέναλτι κάνει το 3-1 για τη Ζενίτ. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Μπιστρόφ από τον Νασούτι, ωστόσο στην αρχή της φάσης ο ποδοσφαιριστής της Ζενίτ κέρδισε την μπάλα χρησιμοποιώντας το χέρι. Ο Νασούτι αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και η ΑΕΚ μένει με 10 παίκτες.
57ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Ο Λάζοβιτς σκοράρει και ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-1.
61ο λεπτό: Αμαρκάριστος ο Λαγός πήρε την κεφαλιά από καλή θέση, η μπάλα όμως πέρασε ψηλά άουτ.
83ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Ο Ντιόπ κερδίζει πέναλτι από τον Μαλαφέεφ. Την εσχάτη των ποινών εκτελεί ο Καφές και μειώνει σε 4-2. ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΖΕΝΙΤ ΑΓ.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Μαλαφέεφ, Μπρούνο Αλβες, Κρίζανατς, Λάζοβιτς, Μπουκάροφ, Ντάνι (66′ Ροσίνα), Χούμποτσαν, Ζιριάνοφ, Λούκοβιτς, Μπίστροφ (74′ Κανουνίκοφ), Ντενίσοφ (66′ Σιρόκοφ)
ΑΕΚ: Αραμπατζής, Δέλλας, Καφές, Πατσατζόγλου, Νασούτι, Μάκος, Λαγός, Γκέτζογλου, Σκόκο (82′ Μπλάνκο), Λυμπερόπουλος (46′ Γιάχιτς), Τζιμπούρ (58′ Ντιόπ)