Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Απογοήτευσε ο ΑΟΛ

Για άλλη μία αγωνιστική ο ΑΟΛ δεν κατάφερε

να βρει την αγωνιστική του ταυτότητα και ηττήθηκε δίκαια με 2-0 από την Χαλκίδα στην πρωτεύουσα της Εύβοιας.

Είναι η 5η συνεχόμενη αγωνιστική που οι παίκτες του ΑΟΛ δεν βρίσκουν δίχτυα και αυτό το έχει πληρώσει ακριβά μέχρι τώρα.η ομάδα, που πλέον η κατάσταση δυσκολεύει , όσο ΄΄τρέχουν΄΄ οι αγωνιστικές.
Φθάσαμε πλέον στην 12η αγωνιστική και ο ΑΟΛ βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Δ΄ Εθνικής και δεδομένου πλέον ότι θα υποβιβαστούν 8 ομάδες από τον 7ο όμιλο την φετινή χρονιά, κάθε βαθμός που θα χάνεται από δω και στο εξής, θα κάνει ακόμη πιο δύσκολη την παραμονή του στην κατηγορία.
Στο σημερινό παιχνίδι στην Χαλκίδα η ομάδα εμφανίστηκε πάλι χωρίς νεύρο και πάθος και με δυο παιδαριώδη λάθη κατάφερε να χάσει και αυτό το παιχνίδι.
Μοναδική ευκαιρία στην αρχή του αγώνα η κεφαλιά του Τσάτσου στο δοκάρι έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κολλιάκου.
Το φίλμ του αγώνα:

Φάουλ από πλάγια του Κολιάκου  κεφαλιά του Τσάτσου στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μόνου. Στο 4ο λεπτό

Στο 30ο λεπτό ο Παπαϊωάννου ανοίγει το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι .Το πέναλτι το κέρδισε ο ίδιος μετά από τράβηγμα του Παπαμετζελόπουλου

Στο 35ο λεπτό μετά από εκτέλεση Φάουλ ο Μπόκαρης θα πάρει τη κεφαλιά ο Πλούμπης θα πέσει στη γωνία του θα αποκρούσει αρχικά και στη συνέχεια με δεύτερη απόκρουση θα αποκρούσει εξ επαφης σουτ του Μαστρογιάννη

‎52 ο Παπαϊωάννου πλασάρει πάνω από τον Πλούμπη.Η μπάλα άουτ στη πρώτη καλή φάση του δεύτερου μέρους .

‎55 λάθος γύρισμα του Τσάτσου ο Πλούμπης προλαβαίνει τον Μαστρογιάννη και διώχνει σε κόρνερ

Στο 75 νέο λάθος του μικρού του Παπαμετζελοπουλου ο Γιογιός θα κόψει στον Παπαϊωάννου που θα κάνει το 2-0

ΑΟΧ(Γεωργαράς):  Μόνος, Τούρλας, Γκάβαλης, Μπόκαρης, Τσούτης, Γκιτσάλης, Μαστρογιάννης(87′ Μεταξάς), Κουμπούλης, Γιογιός, Δασκαλάκης(89′ Ταυταρίδης), Παπαϊωάννου(82′ Σταματάκος).

ΠΑΟ Λουτράκι (Πετρινιώτης): Πλούμπης, Σακελλαρίου (84′ Βουτσινάς), Γκαρμίρης, Παπαμετζελόπουλος (80′ Δημαράκης), Μαυρέλης, Τσάτσος, Αντωνίου (64′ Αποστολάκης), Νάστος, Χρυσαφίδης, Κολιάκος, Τσάτσος.