Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

Τρομοκράτης ο ΠΑΟΚ στο Ζάγκρεμπ

Με γκολ του Σαλπιγγίδη στο 60ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ πήρε μια παλικαρίσια νίκη, δίνοντας την καλύτερη απάντηση στις προκλήσεις των Κροατών…
Έναρξη του αγώνα
10’ – Δεκάλεπτο στο παιχνίδι και το σκορ πάντα στο 0-0.
13’ – Σουτ από τον Αντέμι, η μπάλα στα χέρια του Χαλκιά
19’ – Νέο σουτ για την Ντιναμό. Στο σουτ του Μπαντέλι στην αγκαλιά του Χαλκιά με διπλή προσπάθεια.
26’ – Μεγάλη ευκαιρία για την Ντιναμό. Άστοχη έξοδος του Χαλκιά και σε σχεδόν κενή εστία ο Τόμετσακ στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.
– Με 4-2-3-1 παίζει ο ΠΑΟΚ, με 4-4-2 η Ντιναμό
31′ – Κόρνερ για την Ντιναμό. Σουτ στο ύψος της μικρής περιοχής από τον Τόνελ αλλά ο Κοντρέρας έδιωξε την μπάλα κυριολεκτικά πάνω στην γραμμή.
35′ – Σουτ του Τόμετσακ, η μπάλα άουτ
6 σουτ η Ντιναμό – 1 ο ΠΑΟΚ
36’ – Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία.
42΄- Εκτέλεση φάουλ του Σαμίρ, η μπάλα στο δοκάρι και άουτ
Τέλος ημιχρόνου. Στο 0-0 οι δύο ομάδες. Ο ΠΑΟΚ έχει απειληθεί αρκετές φόρες από τους αντιπάλους.
Έναρξη β’ ημιχρόνου
– Καμιά αλλαγή από τους δύο προπονητές
53’ – Κίτρινη κάρτα στον Μπαντέλι
60′ – ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Ο Σαλπιγγίδης με σουτ στο ύψος της μεγάλης περιοχής κάνει το 0-1 για τον ΠΑΟΚ!
66′ – Κίτρινη κάρτα στον Μπετσιράι
70’ – Πιέζει μετά το γκολ η κροατική ομάδα αλλά ο ΠΑΟΚ αμύνεται καλά.
81’ – Σουτ του Κράμαριτς ( που έχει περάσει σαν αλλαγή), μπλοκάρει ο Χαλκιάς
82’ – Κίτρινη στον Μπουσαϊντί
– Φτάσαμε στο 90’ της αναμέτρησης. Ο ΠΑΟΚ κοντά σε μια μεγάλη νίκη.
93’ – Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να κάνει το 0-2. Το Φιλομένο ( που έχει περάσει σαν αλλαγή ), τετ – α – τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα η μπάλα κόρνερ.
ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΜΕ 0-1. Πανηγυρικά στους «32» της διοργάνωσης ο «δικέφαλος του Βορρά»!