Τρίτη, 16 Απριλίου, 2024

Δείτε το γκολ του ΠΑΟΚ

Με γκολ του Δημήτρη Σαλπιγγίδη ο ΠΑΟΚ πήρε την νίκη και ταυτόχρονα την πρόκριση στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ… απαντώντας με τον καλύτερο τρόπο στις χθεσινές προκλήσεις των κροατών.

Η ομάδα του Χάβου μπήκε μουδιασμένα στον αγωνιστικό χώρο, δίνοντας γήπεδο στους κροάτες αλλά η ομάδα του Χαλίλχοζιτς δεν κατάφερε να αξιοποιήσει καμία ευκαιρία. Το ημίχρονο έληξε 0-0. Στο δεύτερο μέρος, ο οι ομάδες μπήκαν όπως ακριβώς και στο πρώτο 45λεπτο. Η Ντιναμό στην επίθεση και ο ΠΑΟΚ στην… αντεπίθεση.
Και φτάνουμε στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης. Σε αντεπίθεση η μπάλα πηγαίνει στον Σαλπιγγίδη και αυτός από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 0-1.

Ένα σκορ το οποίο και κράτησε μέχρι τέλους ο ΠΑΟΚ.
Ραντεβού τώρα την Παρασκευή… Στην κλήρωση…
Ντιναμό Ζάγκρεμπ – ΠΑΟΚ 0-1
Διαιτητής: Mαρλ Κλάντενμπουργκ
Ντιναμό : Κελάβα, Καλέλο ( Ρουκάβινα ), Αντέμι (Σλέπιτσκα), Ετό (Κράμαριτς), Σαμίρ, Τόμετσακ, Μπαντέλι, Μπάρμπαριτς, Μπετσιράι, Κουφρέ, Τόνελ
ΠΑΟΚ : Χαλκιάς, Μπουσαϊντή, Γκαρσία, Βιτόλο, Τσιρίλο, Σαλπιγγίδης (Ελ Ζαάρ), Κοντρέρας, Φωτάκης (Μπαλάφας), Βιεϊρίνια, Σνάουτσνερ, Αθανασιάδης (Φιλομένο)