Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Τεράστια νίκη για τον ΑΟΛ..

Είχαμε γράψει από την 14η αγωνιστική στον εκτός έδρας αγώνα

με τον Παναυπλιακό, ότι η ομάδα του ΑΟΛ είχε αρχίσει να βρίσκει τα πατήματα της.  Σήμερα με την αυλαία του 1ου γύρου του Πρωταθλήματος της Δ΄ Εθνικής οι παίκτες του κου Πετρινιώτη πραγματοποίησαν μεγαλειώδη εμφάνιση και αν παρόλο που βρέθηκαν στον ημίχρονο να χάνουν με 0-1 κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ και να πετύχουν μιας αποφασιστικής σημασίας για την συνέχεια νίκη.

Όρθιοι από αριστερά: Τσούμπας, Τσάτσος, Χρυσαφίδης, Μούτσος, Πλούμπης, Μαυρέλης.
Κάτω: Αντωνίου, Βουτσινάς, Τσουμάνης, Νάστος, Αποστολάκης.

Οι παίκτες του κου Πετρινιώτη μπήκαν με αποφασιστικότητα σήμερα στον αγώνα και από τα πρώτα λεπτά κατάφεραν να επιβάλλουν πλήρως τον ρυθμό τους. Ατύχησαν όμως να βρεθούν πίσω στο σκορ, όταν σε μια αντεπίθεση του Παναργειακού ο Νικολέτος με μια ωραία προσπάθεια κατάφερε να τρυπήσει την άμυνα των οράνιε και να γράψει το 0-1.
Το 2ο  ημίχρονο ήταν ένας επιθετικός μονόλογος του ΑΟΛ και σε μια αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε μέσα σε 10 λεπτά να κάνει την πλήρη ανατροπή και με γκολ των Χρυσαφίδη και Τσάτου, να στεφθεί νικητής με σκορ 2-1.
Οι ενδεκάδες όπως παρατάχθηκαν σήμερα.:
Π.Α.Ο. ΛΟΥΤΡΑΚΙ: Πλούμπης, Τσούμπας, Μούτσος Α.(81΄Παινέσης), Βουτσινάς, Μαυρέλης, Τσάτσος, Αντωνίου, Νάστος, Χρυσαφίδης (90΄ Παπαμετζελόπουλος), Αποστολάκης, Τσουμάνης (79΄Τσουμάνης).
Στον πάγκο οι Δημαράκης, Παπαμετζελόπουλος, Τσατσόπουλος, Παναγιωτόπουλος Χ., Παινέσης, Σακελαρίου, Χατζηνικολής.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Μιχαλόπουλος, Παπαδόπουλος, Σαίντ, Παπαπέσιος, Ταρατσάς, Λιάρος, Ανέστης, Χοτζάι, Παπαευθυμίου, Ζώρας, Νικολέτος.
Στον πάγκο οι Πάτσης, Ζουμπουλάκης, Κολλιάκος, Πανάκης, Ματζάνας.
Το φιλμ του αγώνα:
3΄         Σέντρα του Ανέστη από δεξιά, κεφαλιά του Νικολέτου, μακρυά άουτ.
            Συνεχής πίεση του ΑΟΛ χωρίς κάποια σπουδαία φάση
24΄       Σουτ του Αποστολάκη από καλή θέση, ξηλά πάνω από το δοκάρι.
29΄       Κόντρα επίθεση του Παναργειακού με τον Νικολέτο και με πλασέ γράφει το 0-1.
Έναρξη 2ου ημιχρόνου.
55΄       Αλλαγή για τον Παναργειακό, στο παιχνίδι ο Κολλιάκος.
60΄       Γκοοοολ!! Συρτό σουτ έξω από την περιοχή από το Χρυσαφίδη και η μπάλα καταλήγει στην αριστερή γωνία του Μιχαλόπουλου.
69΄       Γκοοοολ!! Δυνατό σουτ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή του Άργους  και ο Τσάτσος κάνει την πλήρη ανατροπή.
74΄       Τετ α τετ του Αποστολάκη πλασάρει πάνω στον Μιχαλόπουλο
83΄       Νέο τετ α τετ του Αποστολάκη που έκλεψε την μπάλα από τους αμυντικούς μέσα στην μικρή περιοχή, και αποτυγχάνει να περάσει και τον τερματοφύλακα, κλείστηκε και χάθηκε η ευκαιρία να καθαρίσει το ματς.