Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Για 6 λεπτά ήταν όλη η Ευρώπη μαζί μας,αλλά…

Μόνο για 6 λεπτά όταν ισοφαρίσαμε σε 1-1 και όλη η Ευρώπη πανηγύριζε μαζί μας ήταν ”Ελλάδα” αυτό που είδαμε σήμερα στον προημιτελικό του Εuro2012…

Οι διεθνείς μας ήταν άνευροι και απελπιστικά νευρικοί( και αργοί) και γλιτώσαμε από βέβαιη συντριβή όταν κοιμήθηκε ο θεός και ισοφαρίσαμε στην πρώτη μας ευκαρία στον αγώνα στο 55λεπτό του 2ου ημιχρόνου.
Εκεί χαμογέλασε λίγο το χειλάκι μας αλλά αυτό το πράμα που κατέβηκε στο γήπεδο για να παίξει με μια πολύ καλή ομάδα δεν ήταν ”Ελλάδα”.Χωρίς πάθος και κλεισμένοι λίγο έξω από την μεγάλη μας περιοχή η Γερμανία έμοιαζε Βραζιλία και το τελικό σκορ 4-2 είναι αρκετά τιμητικό για εμάς σύμφωνα με την εικόνα του ματς.

Δεν πειράζει παίδες και η πρόκριση στους 8 του Εuro αποτελεί μια τεράστια επιτυχία για την Ελλάδα μας,μην τρελαθούμε κιόλας,εξάλλου τους Γερμανούς τους γλεντάμε στην σπυριάρα και τις Γερμανίδες τα καλοκαίρια στα νησιά μας,μην είμαστε και φαταούλες…