Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

ΠΑΟΚ – Ποσειδώνας Λουτρακίου 29-26 – Κέρδισε τις εντυπώσεις, έχασε το παιχνίδι

Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ, Στέλιος Υετίων, είχε προειδοποιήσει πως πάντα τα παιχνίδια της πρεμιέρας κρύβουν κινδύνους και παρουσιάζουν δυσκολίες. Και δικαιώθηκε γιατί ο “Δικέφαλος” μπορεί να επιβλήθηκε του Ποσειδώνα Λουτρακίου με 29-26 στο παρθενικό του ματς στο φετινό πρωτάθλημα, αλλά μέχρι να πανηγυρίσει… δεινοπάθησε…

Οι φιλοξενούμενοι ήταν σταθερά μπροστά στο σκορ στο ξεκίνημα του ματς και έδειχναν να πατάνε καλά στον αγωνιστικό χώρο. Ολα αυτά μέχρι να αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο, όπου ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 17-13 και παρόλο που ο Ποσειδώνας πλησίασε στο γκολ (25-24) οι “ασπρόμαυροι” κατάφεραν να κατακτήσουν την πρώτη τους νίκη στον φετινό “μαραθώνιο”.

Τα δεκάλεπτα: 4-3, 8-9, 12-12 (ημχ.), 20-17, 23-24, 29-26

ΠΑΟΚ (Στέλιος Υετίων): Γουργούμης, Ζάγκας, Παλάσκας 3, Κόστιτς 2, Αποστολίδης Β., Κοκκώνης 2, Αποστολίδης Π. 2, Ιλερής, Ορφανουδάκης, Πετρίδης 6, Ιωαννίδης 3, Τσακίρης 2, Τσάτσος 6, Καράγγελος 1, Σεβαστίδης 1, Κεσίδης 1.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Κώστας Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογιώργος, Σκρόμπιτς, Βαμβακάς 4, Πέρρος 6, Μουτσάι, Δημητρόπουλος, Τούρκια 1, Σταμούλης, Μπάρμπας, Μπένας, Σακέλλης, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 6, Βουγιάνοβιτς 6, Βασιλειάδης 1, Χατζηκωνσταντίνου Α., Ρουμελιώτης 2.
Διαιτητές: Λινάρδος- Μπουγιάκας Δίλεπτα: 9-4 Πέναλτι: 3/4 – 3/3