Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024

«Μοιρασιά» για Ολυμπιακό Λουτρακίου και Ηρακλή Λεχαίου

Σε ένα όμορφο ματς, Ολυμπιακός Λουτρακίου και Ηρακλής Λεχαίου μοιράστηκαν τους βαθμούς και τις εντυπώσεις, καθώς έμειναν στο 2-2, έχοντας από ένα ημίχρονο η κάθε μία…

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και γενικά στο 1ο μέρος είχαν την υπεροχή.

Άνοιξαν μάλιστα το σκορ με τον Μπουλντά, ενώ έφτασαν και στο 0-2 με τον Πανταζή πριν το τέλος του 1ου ημιχρόνου, έχοντας μάλιστα και κάποιες ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα.

Στην επανάληψη, οι «ερυθρόλευκοι» έδειξαν να συνέρχονται και εκμεταλλευόμενοι και τη μερική χαλάρωση των γηπεδούχων μείωσαν σε 1-2 με τον Στούλικα και μπήκαν και πάλι στη διεκδίκηση του ματς.

Μάλιστα ο ίδιος παίκτης λίγο αργότερα έφερε το ματς στα ίσια, βάζοντας «φωτιά» στην αναμέτρηση.

Ο Ολυμπιακός Λουτρακίου με ανεβασμένη την ψυχολογία, λίγο έλειψε να κάνει και την ανατροπή, καθώς ο Στούλικα προσπαθώντας να φύγει απέναντι από τον Ελοκραντάμινεμ, ανατράπηκε από τον Τσιφιλιτάκο, με τον παίκτη των φιλοξενούμενων να δέχεται την κόκκινη κάρτα, σώζοντας την ομάδα του όμως πιθανότατα από ένα ακόμα τέρμα.

Το 2-2 δεν άλλαξε, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς, με τους φιλοξενούμενους (που αγωνίστηκαν χωρίς τον Ξύδη) να χάνουν μέσα από τα χέρια τους μια νίκη, καθώς βρέθηκαν να προηγούνται με 0-2 στο ημίχρονο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Κόντης, Σαλοδημήτρης, Μουσταφά, Μπάρμπας, Γκαρμίρης, Παπαδημητρίου, Αντωνίου, Παντέλης, Στούλικα, Δήμας, Σπανίδης

Έπαιξαν και οι: Σπύρου, Σέγγας, Ζουμης

ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΕΧΑΙΟΥ: Ελοκραντάμινεμ, Νούλας Δ., Ιορντάν, Τσιφιλιτάκος, Μέμικο Σπ., Ποτήρης Π., Ποτήρης Γ., Κουρούμπαλης, Τσοχαντάρης, Μπουλντάς, Πανταζής

Έπαιξαν και οι: Λέκκας, Καλύβας