Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Με 0-5 συνέτριψε ο ΑΟ Λουτράκι τον Πέλοπα Κιάτου

Δείτε τι έγινε  στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος στο γήπεδο του Κιάτου – Η περιγραφή του αγώνα ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ – Α.Ο ΛΟΥΤΡΑΚΙ 0-5….

Διάσσινος, Δ.Στασινόπουλος, Τσάκας, Τσορμπατζιδης, Ντερτιλής, Πετρίδης, Γούλας, Λ.Στασινόπουλος, Δαλκαφούκης, Γωνιάδης, Ζερβός.

Στον πάγκο:  Παππάς, Γεωργίου, Βοϊδήλας, Κιούλος, Τσώκος, Σαλοδημήτρης, Σιώκος.

Ο γηπεδούχος Πέλοπας με τους:

Λάκοφ, Ροθώνης, Μιχαλόπουλος, Παπαδόπουλος, Βελέντζας, Νάκος, Θεοδωρόπουλος, Πράττος, Μυργιώτης, Μπούκης, Παϊκόπουλος.

Στον πάγκο των αναπληρωματικών: Γιακουμής, Τουμπανάκης, Αναγνωστόπουλος, Γκιμούσης, Παλογιαννίδης, Γάλας, Παπαβασιλείου.

Διαιτητής της συνάντησης θα είναι ο κ. Ματσούκας Μιχαήλ με βοηθούς τους κ.κ  Κουτρουμάνο Χρήστο και Βαλλιάνο Θωμά από το σύνδεσμο Αιτωλοακαρνανίας.

Λίγα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα περίπου 500 θεατές είναι ήδη στο γήπεδο. Ανάμεσα τους γύρω στους 100 φίλους των οράνιε.

Α’ ημίχρονο:

16:00 μ.μ.΄Εναρξη του αγώνα. Στη σέντρα οι γηπεδούχοι.

Με τη σέντρα ο Νάκος έκανε το γέμισμα προς την περιοχή των οράνιε, ο Θεοδωρόπουλος έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Διάσσινος μπλόκαρε εύκολα.

3ο λεπτό. Κίτρινη κάρτα για τον Λ. Στασινόπουλο που σταμάτησε αντικανονικά τον Θεοδωρόπουλο. Οι γηπεδούχοι θα εκτελέσουν από πλάγια το φάουλ με τον προωθημένο Παπαδόπουλο να κάνει μια άστοχη κεφαλιά προς την εστία του Διάσσινου.

8ο λεπτό. Η πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Παλογιαννίδη να μπαίνει στη θέση του Μιχαλόπουλου που σε ανύποπτη φάση ενιωσε κάποιες ενοχλήσεις.

9ο λεπτό. Γυριστό σουτ Μυργιώτη σε αναμπουμπούλα μέσα στην περιοχή, λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Διάσσινου.

10ο λεπτό. Φάση διαρκείας στα καρέ του Πέλοπα με διαδοχικά φάουλ του Γωνιάδη και κόρνερ του Ζερβού. Ο Λάκοφ έχασε δυο φορές τη μπάλα, αλλά οι αμυντικοί του απομάκρυναν.

11ο λεπτό. Κίτρινη κάρτα στον Γωνιάδη για φάουλ στον Θεοδωρόπουλο.

16ο λεπτό. Η ατομική ενέργεια του Γούλα από πλάγια και το επικίνδυνο γύρισμα με τον Λάκοφ να προλαβαίνει τον Δαλκαφούκη κια να μπλοκάρει.

18ο λεπτό. Παρόμοια φάση στα καρέ των οράνιε με τον Πράττο να κάνει το γύρισμα και τον Δ. Στασινόπουλο να προλαβαίνει προ του Μυργιώτη.

19ο λεπτό. Λάθος του Διάσσινου σε ένα γέμισμα προς την εστία του με τον Μυργιώτη υπό την πίεση του Ντερτιλή να στέλνει με κεφαλιά τη μπάλα άουτ.

22ο λεπτό. Σέντρα του Λ. Στασινόπουλου με τον Γούλα να μπαίνει στη φάση ανάμεσα σε Παπαδόπουλο και Λάκοφ. Ο Λάκοφ έδιωξε με γροθιές χτυπώντας και τον επιθετικό των οράνιε. Μικρή διακοπή για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Γούλα. Οι οράνιε φωνάζουν για πέναλτι του τερματοφύλακα των γηπεδούχων στον Γούλα.

24ο λεπτό. Διαμρτυρίες των οράνιε για χέρι -φάουλ του Παϊκόπουλου που δεν αντίκρισε την κίτρινη κάρτα.

25ο λεπτό. Γκολλλλλλλλλλ O Δημήτρης Στασινόπουλος με πλασέ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ για τους οράνιε.

28ο λεπτό. Νέες έντονες διαμαρτυρίες από τους οράνιε με τον Γούλα σε τετ α τετ να ανατρέπεται μέσα στην περιοχή από τον Λάκοφ.

37ο λεπτό. Φάουλ του Ζερβού από πλάγια, αλλά ο Λάκοφ μπλόκαρε προ του Γούλα.

B’ Ημίχρονο

46′ Αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Γάλα να περνάει στο παιχνίδι στη θέση του Ροθώνη.

47′ Σπουδαία ευκαιρία με τον Γούλα να μπαίνει στην περιοχή, αλλά πλάσαρε αδύναμα άουτ.

48′ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Μυργιώτη να πλασάρει  άουτ  σε τετ α τετ με τον Διάσσινο.

52′ Γκολλλλλλλλ. Φοβερή συνεργασία Δαλκαφούκη με Γούλα και ο Γούλας νικάει στο τετ α τετ τον Λάκοφ για το 0-2.

55′ Γκολλλλλλλλλ. Απίστευτη ατομική ενέργεια του “σεληνιασμένου” σήμερα Γιώργου Γούλα και 0-3 για τους οράνιε.

57′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία με τον Γούλα για το 0-4

60′ Μεγάλη ευκαιρία. Ο Γωνιάδης σουτάρει , η μπάλα βρίσκει στα πόδια του Γούλα και δεν καταλήγει στα δίχτυα!

62′ Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με τον Μυργιώτη με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Διάσσινου.

65ο λεπτό. Η μπαλιά του Ζερβού στην πλάτη της άμυνας και ο ασταμάτητος σήμερα Γούλας σημειώνει το τρίτο του προσωπικό τέρμα για να κάνει το σκορ 0-4

68ο λεπτό. Ασίστ του Γούλα στον Γωνιάδη και 0-5 !

69′ Αλλαγές: Γεωργίου στη θέση Δαλκαφούκη. Και ο Αναγνωστόπουλος στη θέση του Μπούκη.

72′ Ο Μυργιώτης βρέθηκε σε θέση βολής μετά την κεφαλιά πάσα του Πράττου, το πλασέ του όμως αλλοιώθηκε από πόδι αμυντικού των οράνιε και κατέληξε κόρνερ.

73′ Σιώκος στη θέση του Ζερβού.

76′ Βοϊδήλας στη θέση του Λευτέρη Στασινόπουλου.

81′ Παππάς στη θέση του Γούλα.

83′ Ο Παππάς σε τετ α τετ απέναντι στο Λάκοφ με τον τερματοφύλακα του Πέλοπα να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.

84′ Ο Σιώκος εκτελεί το κόρνερ και το πλασέ του Γεωργίου θα σταματήσει στο οριζόνιο δοκάρι του Λάκοφ.

86′ Ο Θεοδωρόπουλος από κοντά δεν θα μπορέσει να στείλει με το κεφάλι τη μπάλα στα δίχτυα του Διάσσινου. Η μπάλα θα περάσει άουτ παρά την προσπάθεια του επιθετικού του Πέλοπα να προλάβει

89′ Καλό σουτ του Γωνιάδη , θα πέσει στη γωνία του ο Λάκοφ και θα διώξει σε κόρνερ.

90’+3 Λήξη του αγώνα