Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Handball : Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Ποσειδώνα Λουτρακίου από την Καλλιθέα.

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Ποσειδώνα Λουτρακίου από την Καλλιθέα.
Στο α΄ ημίχρονο οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τον φιλοξενούμενο να προηγείται με βραδέα Κεφαλά 1-2 γκολ κλείνοντας το  ημίχρονο 12-14 υπέρ του…

Στη συνέχεια,  ο Ποσειδώνας   Λουτρακίου  με επιθετικές   ακμές τον  Βασιλειάδη και Δημητρόπουλο  και σε συνδυασμό την καλή άμυνα επέβαλε τον ρυθμό και τον έλεγχο του ματς, συντηρώντας μια διαφορά  3-6 γκολ  όπου και την  διατήρησε  μέχρι τέλους, κλείνοντας το ματς (22-29)

ΕΣΠΕΡΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 22-29
Τα πεντέλεπτα: 4-4, 5-4, 6-8, 8-10, 10-12, 12-14 (ημ.),
            14-16, 16-20, 18-21, 20-23, 20-26, 22-29.(τελ)

ΕΣΠΕΡΟΣ(Τσαφαντάκης): Παπαδημητρίου 2, Μπακαβέλος 3, Γκλαβόπουλος, Δαλέκος 1, Σιατιρλής 4, Νικολαϊδης, Λάλας 2, Ξανθόπουλος 4, Μητράκος, Κοντούλης 3, Θεοδοσόπουλος 3, Πολλάκης.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ:  (Τούτσης): Αικατερίνης 6, Παλαιολόγος, Γκίκας 1, Δημητρόπουλος 8, Κάπης, Τυφτικίδης, Μπεκιάρης 4, Βλαχογεώργος, Δώδας, Οικονόμου 1, Φίλης, Βασιλειάδης 9, Ρουμελιώτης.

Διαιτητές: Tόλιος, Παπαματθαίου,
Δίλεπτα: 3-6, Πέναλτι: 2/4-5/6, Κόκκινη: Νικολαϊδης (δεν κρατήθηκε το δελτίο)