Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

HANDBALL : Ποσειδώνας-Ιωνικός σημειώσατε Χ

Ισόπαλο έληξε το ματς του Ποσειδώνα Λουτρακίου με τον Ιωνικό. Το ματς είχε αρκετές διακυμάνσεις όμως στο τέλος οι δυο αντίπαλοι έμειναν στην ισοπαλία (25-25) και πήραν από έναν βαθμό…

Στο  πρώτο ημίχρονο του αγώνα    και  στο μεγαλύτερο μέρος του,  ήταν ισορροπημένο, με τις δυο αμάδες να συναλλάσσονται στο σκορ.  Στα τελευταία λεπτά ο Ιωνικός εκμεταλλευόμενος την αστοχία του αντίλαλου  πήρε κεφάλι στο σκορ και κλείνοντας το ημίχρονο με 12-16 υπερ του.

Στο δεύτερο μέρος ο Ποσειδώνας  με όπλο την άμυνα του  ισορρόπησε το ματς στο 45’ 19-19, και διατηρήσου ισχνό προβάδισμα,  όπου στο 27:43 προηγήθηκε  με δυο τέρματα (25-23). Ο Ιωνικός  με δυο αποτελεσματικές επιθέσεις και εκμεταλλευόμενη τα λάθη του αντιπάλου ισοφάρισε το ματς  αφήνοντας την πικρία στους  γηπεδούχους να γευτούν την νίκη.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ   25-25
Πεντάλεπτα: 3-4, 4-4, 7-7, 8-8, 11-11, 12-16 (ημ),
     15-18, 16-18, 19-19, 21-20, 24-23, 25-25.(τελ)

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: (Τούτσης): Αικατερίνης 5, Πλιάκουρας, Παλαιολόγος 1, Γκίκας 2, Τυφτικίδης, Μαρινάκης, Μπεκιάρης 4, Βλαχογεώργος, Δώδας, Οικονόμου, Φίλης, Βασιλειάδης 9, Ρουμελιώτης 4.

Ιωνικός Ν.Φ. (Ευάγγελος Μαντζόπουλος): Αργυράκης 5, Κώστας, Βασιλείου,  Θεοδωρόπουλος, Αντωνιάδης 2, Μπίλος 5, Αντωνόπουλος 5, Παναγιώτου, Μπιτόπουλος, Μουρελάτος 2, Μάγκος 4, Τσαγκαγεώργας 1, Μαυροφρύδης 1, Καψάλης, Σωτηρίου, Μπουλούμπασης,

Διαιτητές: Αβράμης, Καραπάνος. Δίλεπτες: 4/4 Πέναλτι: 4/4, 2/5