Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Πρεμιέρα με νίκη για τις ΝΕΑΝΙΔΕΣ του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ Λουτρακίου (ΦΩΤΟ)

ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ” ΒΛΑΣΗΣ ΦΙΛΗΣ” ΜΕ ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΡΑΤΟΥ ΚΙΑΤΟΥ.

Με εύκολη νίκη επί του Άρατου Κιάτου με 3-0 σετ άρχισαν οι υποχρεώσεις των ομάδων Πετοσφαίρισης του Α.Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ στο Πρωτάθλημα Νεανίδων που από την Αγωνιστική Περίοδο 2018-2019 φέρει το όνομα του αείμνηστου και επί πενήντα έτη Προέδρου του Ομλίου μας – ¨ΒΛΑΣΗ ΦΙΛΗ ¨ .
Στο αγώνα που άρχισε με ενός λεπτού σιγή { στη μνήμη του ιστορικού μας Προέδρου } η ομάδα του Λουτρακίου έδειξε τις προθέσεις της από το πρώτο έως και το τρίτο σετ νικώντας εύκολα και φανερώνοντας τις επιδιώξεις της & τους στόχους της να φτάσει όσο το δυνατόν ψηλότερα σε ένα πρωτάθλημα που το 2017 αναδείχθηκε Πρωταθλήτρια της Ένωσης και Τριταθλήτρια Ελλάδος.
Τα σετ 25-03 , 25-07 , 25-14