Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024

Nαυτικός Όμιλος Κορίνθου:Μεγάλη εμφάνιση Διαμαντίδη στο Βόλο!

Μεγάλη εμφάνιση Διαμαντίδη στο Βόλο! Δύο εκπληκτικες εμφανίσεις που έφεραν δύο ατομικά ρεκόρ και ισάριθμα ασημένια μετάλλια ήταν ο απολογισμός για τον Διαμαντίδη Θάνο ο οποίος εκπροσώπησε επάξια το Ναυτικό Όμιλο Κορίνθου στο Grand Prix Χριστουγέννων στο Βόλο το Σαββατοκύριακο 7&8 Δεκεμβρίου 2019.

Αρχικά σε μια φοβερή κούρσα, ο αθλητής μας συνέτριψε το ατομικό του ρεκόρ ‘κατεβάζοντας’ 6 δευτερόλεπτα, και με επίδοση 2,16,75 κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στον τελικό των 200μ πρόσθιο.

Εν συνεχεία ο αθλητής μας αγωνίστηκε στον τελικό των 100μ. πρόσθιο και κάνοντας νέο ατομικό ρεκόρ, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο με χρόνο 1,03,58!!!

Επόμενοι αγώνες για το ΝΟΚ αυτοί στο κολυμβητήριο της Πάτρας το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 14&15 Δεκεμβρίου 2019.

Συγχαρήτηρια στον αθλητή μας και στον προπονητή του Νίκο Ξυλούρη που τον συνοδεύει στους αγώνες.