Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Nαυτικός Όμιλος Κορίνθου:Φοβερός Διαμαντίδης με 3 μετάλλια στο Χειμερινό Πρωτάθλημα!

Με 3 Μετάλλια και 16 νέα ατομικά ρεκόρ επέστρεψαν οι 7 αθλητές του ΝΟΚ από το Χειμερινό Πρωτάθλημα 13-14 ετών στο ΟΑΚΑ.

Ο Διαμαντίδης Χαράλαμπος κατέκτησε 3 μετάλλια (2 ασημένια και 1 χάλκινο) στα 50-100-200 πρόσθιο ενώ και οι υπόλοιποι αθλητές που συμμετείχαν, βελτίωσαν αισθητά τα ατομικά τους ρεκόρ και πήραν πολύ καλές θέσεις στην κατάταξη, παρόλο που για τους περισσότερους ήταν η πρώτη τους συμμετοχή σε τόσο μεγάλη διοργάνωση.Μοναδικός άτυχος ο Δημάκης Άρης που, λόγω ίωσης, δεν κατάφερε να αγωνιστεί.

Επόμενη διοργάνωση το Χειμερινό Πρωτάθλημα 15-16 και 17-18 ετών και πάλι στο ΟΑΚΑ την επόμενη Παρασκευή.

Ο ΝΟΚ θα συμμετέχει και σε αυτούς τους αγώνες με 3 αθλητές και με πολλές ελπίδες για νέα μετάλλια.

Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές και στους προπονητές μας.