Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Volley Γυναικών:Aγώνας διαφήμιση του αθλήματος στο Λουτράκι (video-φωτο)

Έναν αγώνα διαφήμιση για το άθλημα της Πετοσφαιρισης προσέφεραν στους φιλάθλους που παρευρέθηκαν στο ¨Γαλανοπουλειο¨ οι αθλήτριες δυο ιστορικών συλλόγων του Ποσειδώνα μας και του Απόλλωνα Πατρών την Κυριακή 23/02/2020 για την 17η Αγωνιστική { προτελευταία } της κανονικής περιόδου του Πρωταθληματος Β΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Οι πετοσφαιριστριες των δυο συλλόγων με αφορμή αφ΄ ενός την διάθεση των γηπεδούχων του Ποσειδώνα να διεκδικήσουν μια νίκη που θα τις φέρει στα PLAY OFF οι δε φιλοξενουμενες να διατηρήσουν τα κεκτημένα τους { την πρωτιά στην βαθμολογία που θα τους δώσει το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στην δεύτερη φάση } απέδωσαν υψηλού επιπέδου και άκρως ανταγωνιστικο θέαμα με σασπένς , εναλλαγή στο σκορ των επιμέρους σετ και στο τέλος ανατροπή στο τελικό σκορ από 2-0 σετ σε 2-3 σετ με νικητή τον Απόλλωνα .

Οι αθλήτριες μας με την εμφάνιση των αυτή απέδειξαν για ακόμη μια φορά ότι αποτελούν σημαντική δύναμη του Πελοποννησιακου Βόλεϊ διαψεύδοντας όλους αυτούς που μετά τον περσινό επώδυνο υποβιβασμό της ομάδος από την Α2 Εθνική και την συνεπακολουθη αποχώρηση σημαντικών αθλητριών της , ότι θα είχε σημαντικό αγωνιστικό πρόβλημα , δημιουργωντας με τις εφετινές εμφανίσεις της εκ νέου όλες εκείνες τις προϋποθέσεις για μελλοντικές σημαντικές αγωνιστικές επιτυχίες.

Τα σετ : 25-20 , 34-32 , 11-25 , 15-25 , 08-15