Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

HANDBALL A2: Kαθάρισε στο β’ μέρος ο Ποσειδώνας Λουτρακίου

Δύο ακόμα βαθμούς κατέκτησε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου, που επικράτησε με 32-25 του ουραγού Πολυνίκη Ναυπλίου, σε ματς για την 8η αγωνιστική της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος – Α’ υποόμιλος) και πλέον μετράει 11 βαθμούς και είναι στην 3-αδα του βαθμολογικού πίνακα .

Αγωνιστικά, η ομάδα του Ναυπλίου αιφνιδίασε τον γηπεδούχο που μπήκε νωθρά στο ματς και προηγούνταν στο μεγαλύτερο μέρος του Α ημιχρόνου (8-9 στο20’). Ο Ποσειδώνας στην συνέχεια έφερε το παιχνίδι στα ίσα και
έκλεισε το Α ημίχρονο (15-13) υπερ. του.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν ολοκληρωτικά, με αιχμή τον Βασιλειάδη να σκοράρει 11 τέρματα και με συμπαραστάτες τον Ρουμελιώτη -Χατζηκωνσταντίνου Ν. να πετυχαίνουν από 7 τέρματα. Από τους
φιλοξενούμενος ξεχώρισε για ο Μανασάκης (11 τέρματα) αλλά δεν έφτανε για κάτι καλύτερο για την ομάδα του .

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 32-25

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 4-6, 6-8, 8-9, 11-11, 15-13 (ημίχρονο), 18-14,
20-16, 24-17, 27-18, 31-21, 32-25

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Mπαλασινός, Αικατερίνης 1, Γκίκας 3, Παντελέων,