Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024

Συνεχίζει αήττητος ο Α.Ο.Λ (φωτο-video)

• Στο ανακαινισμένο Δημοτικό Στάδιο Λουτρακίου «Χρήστος Θώδης» και παράλληλα στην έδρα του, έφερε την νίκη ο ΑΟ Λουτρακίου επί του Ηρακλή Ξυλοκάστρου, με σκορ 2-0.

Η ομάδα του ΑΟΛ ξεκίνησε δυναμικά το παιχνίδι και από νωρίς  άσκησε πίεση στην εστία του Ξυλοκάστρου, μη αφήνοντάς τους περιθώρια.

Προηγήθηκαν αρκετές φάσεις προς την κατάκτηση του πρώτου γκολ. Ένα όμορφος συνδυασμός Τσώκου, Δαμουλιάνου και Τσατσόπουλου έδωσε την ευκαιρία στον τελευταίο να γυρίσει την μπάλα από την αριστερά πλευρά της επίθεσης προς την μικρή περιοχή, αλλά ο επερχόμενος Δημάκης σούταρε ψηλά άουτ. Η τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου σημαδεύτηκε από ένα μοναδικό τετ α τετ του Στασινόπουλου ο οποίος έκανε σουτ που απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Γκιζαριώτης καταφέρνει και σκοράρει ύστερα από ωραία ασίστ του Δημάκη και η εξέδρα πανηγύρισε!

Ο Θοδωρής Ζήσης πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, αποδεικνύοντας ότι ξεπέρασε τον τραυματισμό του και πως είναι έτοιμος και πάλι για μεγάλες επιτυχίες.

Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε μαχητικά και δυναμικά, γεγονός που έφερε την ομάδα του ΑΟΛ να υπερτερεί έναντι του Ξυλοκάστρου. Ο Γκιζαριώτης σκόραρε με τη βοήθεια του συμπαίκτη του, Δημήτρη Τσατσόπουλου και την καταπληκτική ασίστ του.

Το υπόλοιπο παιχνίδι κύλησε μέχρι το τέλος με συνεχή την υπεροχή του ΑΟΛ ο οποίος δεν κινδύνεψε ουσιαστικά και έτσι ήρθε το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή με την ομάδα του ΑΟΛ να σημειώνει την έβδομη συνεχή νίκη της από την έναρξη του πρωταθλήματος και να βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 21 βαθμούς.

Ακολουθούν η Κόρινθος με 19 και ο Πέλοπας Κιάτου με 18.