Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

A2 Ηandball: Νίκη 4άδας για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου

Εύκολο αποδείχθηκε το έργο για τους παίκτες του Ποσειδώνα Λουτρακίου, όπου συνέχισε την ανοδική του πορεία, πετυχαίνοντας μια ακόμα νίκη( 4η συνεχόμενη), αυτή τη φορά επί της Δόξα Βύρωνος με σκορ 25-20 για τη 6η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών.

Αγωνιστικά, η ομάδα του Κώστα Χατζηκωνσταντίνου, ξεκίνησε νωθρά το ματς δίνοντας την κυριαρχία στο αντίπαλο να προηγηθεί  με 4 τέρματα (7-3 στο 12’). Οι αλλαγές σε πρόσωπα και σε σχήματα, σε συνδυασμό με ην αποτελεσματικότητα στην άμυνα και την επίθεση, έκλεισε το ημίχρονο υπερ του με σκορ  11-13 .

Το ίδιο μοτίβο και στην επανάληψη με το Ποσειδώνα Λουτρακίου να διευρύνει την διαφορά στα 7 τέρματά (16-23 στο  52’). Στη συνέχεια ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, δίνοντας τη δυνατότητα στην ομάδα του Βύρωνα  να κλείσει λίγο την ψαλίδα της τελικής διαφοράς, διαμορφώνοντας το τελικό  25-20 υπερ. του φιλοξενουμένου.

Με την νίκη του αυτή, ο Ποσειδώνας Λουτρακίου είναι με 8 βαθμούς  και στην τέταρτη θέση, ενώ η Δόξα Βύρωνος παραμένει με 3 βαθμούς στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ   20-25

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ : Μπαρτσώκας, Λάλας 1,Τσερπές, Όρκας 9, Κολιούλης 4, Κουρουτζίδης, Λαμπρόπουλος, Σιατιρλής 3, Συμεωνίδης, Μαυρομμάτης , Αιβάζης ,Κρανίωτης, Γκλαβόπουλος,  Σχοινοχωρίτης, Πέρρος 10, Λαγιος.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Πάλλης, Καραγκιοζίδης 7, Αικατερίνης 6, Τυφτικίδης, Καραβάς , Μπάμπης, Ν.Χατζηκωνσταντίνου 2, Παπαδάκης, φιλής, Ξαγοράρης 1, Α.Χατζηκωνσταντίνου 5, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 3, Κορομίχης , Ρουμελιώτης 1, Καπής.

Πεντάλεπτα: 3-3,5-3,8-5,10-7,10-11,11-13[ημ],13-16,14-19,15-20,16-22,19-24,20-25.