Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

A2 Handball: Ηττήθηκε ο Ποσειδώνας από τον αήττητο Πανελλήνιο

• Την ήττα γνώρισε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου από τον αήττητο και φαβορί για την άνοδο στην Α1 κατηγορία ,Πανελλήνιο με σκορ 30-22 για την 10η αγωνιστική, στο κλειστό γυμναστήριο Λουτρακίου “Γ.Γαλανόπουλος”.

Το 1o μέρος ήταν αμφίρροπο με τις δυο ομάδας να συμβαδίζουν στο σκορ, με το γηπεδούχο να έχει ισχνό προβάδισμα, κλείνοντας το ημίχρονο ισόπαλο 10-10.

Στο 2ο μέρος η ανωτερότητα του αντιπάλου, σε συνδυασμό των τραυματισμών Α.Χαντζηκωνσταντίνου και Ρόντου καθώς και των επιπόλαιων λαθών, επέτρεψε στην ομάδα του Πανελλήνιου να ξεφύγει με έννα τέρματα (12-21) στο 45’. Η συνέχεια ήταν ανάλογη, με την ομάδα του Πανελλήνιου να επικρατεί 30-22 φτάνοντας τις 9 συνεχόμενες νίκες σε ισάριθμα ματς και να συνεχίζει ακάθεκτος για την Α1 Εθνική κατηγορία.

Για του νικητές Τοκατζόγλου και Χατζηγιάννης πέτυχε 9 και 7 γκολ αντίστοιχα. Ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισαν Βασιλειάδης και Ν.Χατζηκωνσταντίνου με 5 και 6 τέρματα αντίστοιχα.

Τα πεντάλεπτα : 2-2, 5-4, 7-5, 8-7, 9-9, 10-10 ( ημίχρονο ), 11-14, 11-16, 12-21, 16-24, 21-27, 22-30.
Διαιτητές : Μερτινιάν-Τόλιος
Δίλεπτα : 3-6 Πέναλτυ : 6/3, 2/1

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ : Πάλλης, Αικατερίνης 1, Γκίκας, Ρουμελιώτης 2, Ν.Χατζηκωνσταντίνου 6, Παπαδάκης, Ρόντος 2,Καραγκιοζίδης 4, Μπάμπης, Αρσενόπουλος, Καραβάς, Α.Χατζηκωνσταντίνου 1, Βασιλειάδης 5, Κορομίχης , Τυφτικίδης,Ξαγοράρης 1.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ : Τζανακάκης, Αναστασίου , Κωστόπουλος 2, Τοκατζόγλου 7, Αθανασάκος, Σάλα 1, Διάρας, Παπαδόπουλος, Οικονόμου 4, Αναγνωστόπουλος, Βερτζώνης 1, Ζαφείρης 1, Σκουρτάϊ 3, Βλαχοθανάσης , Αλικάκος 2, Χατζηγιάννης 9.