Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Στο τελικό του Κυπέλλου Κορινθίας o ΠΑΣ Κόρινθος και Άγιοι Θεόδωροι

Μεγάλη νίκη σημείωσε η ομάδα μας με 3-1 ,κανονική διάρκεια του αγώνα 2-1 ,σημειώνοντας το τρίτο γκολ στο 2 ημίχρονο της παράτασης,οι παίκτες μας είχαν καλή απόδοση τα γκολ σημείωσαν οι Μ.ΚΡΙΑΡΑΣ  και Γ.ΓΚΟΤΖΙΑΣ.

Έτσι η ομάδα μας κατάφερε να προκριθεί στον τελικό του κυπέλλου ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ όπου θα βρεθεί αντιμέτωπος με την ομάδα του ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ.

Ήταν ένα παιχνίδι δυνατό με ωραίες φάσεις , αρκετές κίτρινες και μια κόκκινη εις βάρος του αστέρα.

Εύκολο απόγευμα για τον ΠΑΣ στο ΔΑΚ Κορίνθου.

Πραγματοποιήθηκε σήμερα ο δεύτερος ημιτελικός ανάμεσα στον ΠΑΣ και τον Ηρακλή Λεχαίου. Το πρώτο παιχνίδι είχε λήξει με σκορ 0-3 υπέρ του ΠΑΣ οπότε το σημερινό παιχνίδι είχε περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα.

Με το ευρύ 6-0 πανηγύρισε την πρόκριση στον Τελικό του Κυπέλλου όπου θα αντιμετωπίσει τους Αγίους Θεοδώρους.