Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στη A2 HANDBALL Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

• Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στη A2 HANDBALL  Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ νικώντας εκτός έδρας της νεανική ομάδα του Κορωπίου με σκορ 30-24.

Αγωνιστικά το 1ο μέρος ήταν μοιρασμένο και για τις δυο ομάδες, με το Κορωπί να έχει ισχνό προβάδισμα, κλείνοντας το Ά ημίχρονο ισόπαλο με σκορ 11-11.

Στην επανάληψη η ομάδα του Λουτρακίου μπαίνοντας ποιο δυνατά στο παρκέ, σε άμυνα και επίθεση προηγήθηκε στο 50΄με 5 τέρματα διαφορά (19-24) και την διατήρησε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 30-24 υπέρ του.

5’λεπτά:1-1,3-2,6-4,8-7,10-8,11-11(ημ)14-15,15-17,17-21,19,24,22-27,24-30(τελ)
Δίλεπτα 0-2. Πέναλτι 4/3-4/3.
Διαιτητές: Μπράμου -Μυλωνάς

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ (JANCA) : Πανουργιάς, janca, Σκουρμπής(6), Ivan (2), Κουμασίτης, Βλάχος(8), Τάτσης (3), Καμαρινόπουλος(1), Παπαδόπουλος, Προφής, Δαμίγος(3), Κίουσης, Gembraroski, Βυθούλκας(1), Παπακώστας, Ξυχαλίδης

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Χατζηκωνσταντίνου) : Νομικός, Αικατερίνης(7), Φίλης, Κουσκουλιάνος, Τυφτικίδης(3), Οικονόμου, Μπαρμπαράκης(2), Σοφικίτης, Ζιώγας, Χατζηκωνσταντίνου Αθ. (10), Χατζηκωνσταντίνου Ν.(4), Παλαιολόγος, Βασιλειάδης(3), Παπαδόπουλος(1), Ρουμελιώτης