Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Λουτράκι: Basketball – Πέτυχαν νίκη οι Γερανοί επί του Λεωνιδίου

Η ομάδα μπάσκετ του Λεωνιδίου γνώρισε την ήττα το απόγευμα του Σαββάτου (02/12) στο κλειστό γυμναστήριο Λουτρακίου από την ομάδα των Γερανών  με σκορ 62-51 για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΚ.

Η ομάδα του Λεωνιδίου «πλήρωσε» τη χαμηλή παραγωγικότητά της στην επίθεση, αλλά και στον καλό αγωνιστικό ρυθμό που είχε ο αντίπαλο στο α’ ημίχρονο με αποτέλεσμα η διαφορά να ξεφύγει στο φινάλε του πρώτου μισού της αναμέτρησης στο -18 (38-20). Στην επανάληψη το μόνο που κατάφεραν οι «ερυθρόλευκοι» ήταν να περιορίσουν το εύρος της ήττας.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κουτσοδήμος, Βομπίρης. ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-8 (Α’), 38-20 (Β’), 49-34 (Γ’), 62-51 (Δ’).

ΑΣ ΓΕΡΑΝΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Π. Θωμαΐδης): Παπαβασιλείου, Φύττας, Νικολάου, Λαμάι 14(4), Παύλου 6, Πατερούδης 17, Ουδής, Φιλιανδράς, Μαυριάς 23, Ντερτιλής 2, Στελέτος.

ΑΣ ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ (Δ. Τσουκάτος): Κοντολέων 6(2), Πουτσελάς, Τσουκάτος 4, Χελιώτης 2, Μπουτσικάκης 11(2), Σταυριανός, Μάνος 13(3), Κανάκης 15(2), Χιώτης