Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Την 4η Νίκη του σε 5 αγωνιστικές πέτυχε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου στο Β γύρο του Πρωταθλήματος απέναντι της Ν.Ιωνίας

• Την 4η Νίκη του σε 5 αγωνιστικές πέτυχε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου στο Β γύρο του Πρωταθλήματος, απέναντι της Ν.Ιωνίας με σκορ 33-29, δείχνοντάς τα δόντια του για τα Play offs του πρωταθλήματος.

Αγωνιστικά το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τον Ποσειδώνα βρίσκοντάς να προηγείται 7-1 στο 10’.

Στη συνέχεια η Νέα Ιώνια με διαρκεί αντεπίθεσή ροκάνισέ τη διαφορά στα τέσσερα (4) τέρμα κλείνοντας το ημίχρονο 16-12 υπέρ του Ποσειδώνα.

Ανάλογο και το 2ο ημίχρονο με τον Ποσειδώνα να προηγείται σταθερά με διαφορά 5-6 τερμάτων. Η επιπολαιότητα και τα λάθη του Ποσειδώνα στο τελευταίο ο 10’ εκμεταλλευτείτε στο έπακρο η ομάδα της Νέας Ιωνίας μου μείωσε στα 2 τέρματα (26-24) στο 50’. Άμεσα ο Ποσειδώνας αντέδρασε και πείρε το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 33-29 που αύξησε τις πιθανότητες του για είσοδο στα play offs.

Πεντάλεπτα: 4-0,7-1,10-6,13-8,15-9,16-12 [ημ], 18-13,21-16,24-20,26-24,29-26,33-29.

Διαιτήτευσαν Κινατζίδης-Φωτακίδης.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: [Κ.Χατζηκωνσταντίνου], Νομικός 4, Αικατερίνης 5, Φίλης, Τυφτικίδης 1, Κορομίχης, Κουσκουλιάνος, Μπαρμπαράκης 2, Σερμέας, Σοφικίτης, Ζιώγας 1, Βλάχος 1, Ν.Χατζηκωνσταντίνου 3, Αθ. Χατζηκωνσταντίνου 8, Κουμαραδέλης 3, Παπαδόπουλος 3, Ρουμελιώτης 2.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: [Γιώργος Μπένιας], Πάλλης, Παγωνίδης 9, Συράκος 2, Ψαρρός 3, Κούτσης, Κυριαζόγλου 1, Στεφανί, Μπίλος 8, Πετρατζάς 2, Στυλιανέλης, Ελέτα 2, Γκουλής 1, Οικονόμου 1, Λεσκάζ.

Δίλεπτα 2-2. Πέναλτι 2/2-6/7