Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

Άρης για… φίλημα

Ένας ψυχωμένος Άρης, δε «μάσησε» από τις αντιξοότητες που βρήκε μπροστά του στο παιχνίδι με την Αούστρια και επικρατώντας στις καθυστερήσεις με 1-0, πήρε προβάδισμα για την πρόκριση στους ομίλους του Europa League.

Οι «κίτρινοι» συνήλθαν άμεσα από το κακό πρώτο ημίχρονο, πήραν πίσω από τους Αυστριακούς πρωτοβουλία και εντυπώσεις και με λυτρωτή το νεοεισελθόντα Ρουίς, έβαλαν φωτιά στο… ήδη καυτό «Κλ. Βικελίδης»!  Οι παίκτες του Άρη, έχοντας δίπλα τους περισσότερους από 20.000 οπαδούς τους έκαναν το πρώτο από τα δύο βήματα που χρειάζονται προκειμένου να προκριθούν στους ομίλους του Europa League. Επικράτησαν με 1-0 των Αυστριακών με γκολ του Ρουίς στις καθυστερήσεις και μπήκαν στην θέση του οδηγού. Ένα σκορ που αδικεί τους παίκτες του Κούπερ οι οποίοι έχασαν μοναδικές ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος, αλλά από την στιγμή που μπήκε το γκολ και η άμυνα κράτησε το μηδέν, όλα πήγαν όπως τα ήθελε ο προπονητής των κιτρινόμαυρων.