Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Μεγάλο ΔΙΠΛΟ για τον ΑΟΛ..

Ο σημερινός αγώνας στην Τρίπολη με τον Παναρκαδικό ήταν σταθμός
για την ομάδα του ΑΟΛ στην υπόθεση παραμονή στην κατηγορία.
Κατάφερε με ένα μεστό και ψύχραιμο παιχνίδι να φύγει νικητής και με τους 3 βαθμούς να μείνει κοντά στην γραμμή της σωτηρίας.
Η ομάδα του ΑΟΛ άνοιξε γρήγορα το σκορ με μακρινό σουτ του Νάστου και έτσι τελείωσε το 1ο ημίχρονο.
Στο 2ο ημίχρονο ο διαιτητής υπέδειξε το σημείο του πέναλτι για τους γηπεδούχους και με τον Δήμο στο 51΄ κατάφεραν να φέρουν τον αγώνα στα ίσια.
Πίεσαν για περίπου 10 λεπτά οι παίκτες του Παναρκαδικού για να κάνουν την ανατροπή, αλλά οι παίκτες του κου Πετρινώτη ήταν καλά στημένοι στην άμυνα και με μια αντεπίθεση διαρκείας και με την είσοδο των Τσατσόπουλου, Γκαρμίρη και Γιώργα κατάφεραν να πετύχουν 2 ακόμη τέρματα.
Το 1-2 έκανε ο Τσουμάνης στο 71΄ και το τελικό 1-3 ο Μαυρέλης με πέναλτι που κέρδισε ο Γεώργας 10 λεπτά αργότερα.

Την επόμενη Κυριακή στο Θώδειο Στάδιο άλλο ένα κομβικό παιχνίδι για την υπόθεση παραμονή.