Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Σίφουνας ο Ποσειδώνας νίκησε την Παναχαϊκή στήν Πάτρα 0-3 σετ σε 84 λεπτά.

Ποιό Ντέρπυ ??

Ούτε μιάμιση ώρα δεν χρειάσθηκαν τα κορίτσια της Γυναικείας ομάδος πετοσφαίρισης για να επιβληθούν της έως χθες πρωτοπόρου ομάδος της Γ.Ε Παναχαϊκής στο κλειστό της Αγυιάς….

παίρνοντας κεφάλι στην βαθμολογία του Ομίλου της Πελοποννήσου και βλέποντας πιο κοντά τον στόχο της που δεν είναι άλλος από την άνοδο στην Α2 Εθνική Κατηγορία του αθλήματος.

Τα κορίτσια του Δημ. Ανδρεόπουλου καλά προετοιμασμένα και διαβασμένα για την αντίπαλο μπήκαν από το πρώτο σετ δυναμικά και με εξαιρετικό σερβίς , πολύ καλό μπλοκ αλλά και άμυνα που έδινε την ευκαιρία σε πολλές κόντρα επιθέσεις προηγήθηκε στο πρώτο σετ με 8-1 και 15-7 τελειώνοντας το με 25-15.

Στον ίδιο ρυθμό συνέχισαν και στο δεύτερο σετ με την ομάδα του Ποσειδώνα συνεχώς προηγούμενη με 13-4 και 16-9 τελειώνοντας το με 25-19 .

Με το ψυχολογικό προβάδισμα που απέκτησαν από τα δύο πρώτα σετ τελείωσαν νικηφόρα και το τρίτο με 25-17 έχοντας εξαιρετικά ποσοστά επιτυχίας σε όλους τους τομείς με 42% στην επίθεση 45% στην υποδοχή 66% στο σερβίς επίσης 11 μπλοκ και 28 άμυνες.

Τα σετ 15-25 , 19-25 , 17-25