Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

O δικός μας, Αντώνης Μέρλος ανάμεσα στους κορυφαίους αθλητές του 2018 – Ψηφοφορία

Το Sport24.gr δίνει το λόγο στους αναγνώστες του για να ψηφίσουν τους καλύτερους αθλητές, αθλήτριες και ομάδες σε Ελλάδα και εξωτερικό.
Εντυπωσιακός ήταν ο Αντώνης Μέρλος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Κ20 που πραγματοποιήθηκε στο Τάμπερε. Ο Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο ύψος βελτιώνοντας δύο φορές το ατομικό του ρεκόρ φτάνοντας μέχρι το 2,23μ. Για να γίνει καλύτερα αντιληπτό το μέγεθος της επιτυχίας του αρκεί να σημειώσουμε ότι αυτό ήταν το πρώτο χρυσό μετάλλιο της Ελλάδας στη συγκεκριμένη ηλικιακή κατηγορία μετά από 10 χρόνια και τη νίκη του Περικλή Ιακωβάκη στο Ανσι.

Πρωταθλητής κόσμου ο Αντώνης Μέρλος !Δείτε το εντυπωσιακό άλμα στα 2,23 μ. (ΒΙΝΤΕΟ)
“Πέταξε” στα 2,23 μ. ο Μέρλος !! Παγκόσμια Χρυσός ο αθλητής του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ Λουτρακίου !!

Σούπερ εμφάνιση ο Αντώνης Μέρλος με όριο για το παγκόσμιο !!!
Ο Μέρλος έκανε τον αγώνα της ζωής του (ΒΙΝΤΕΟ)
Γάννης Δαμβουνέλης :Είμαι υπερήφανος για τον Αντώνη Μέρλο

Κάτι που από μόνο του και ανεξάρτητα από το τελικό αποτέλεσμα της ψηφοφορίας, είναι ιδιαίτερα τιμητικό για τον νεαρό αθλητή, που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο άλμα εις ύψος στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στο Τάμπερε της Φινλανδίας.

πατήστε ΕΔΩ και  κάντε κλικ στο κουτάκι δίπλα στο όνομα του Αντώνη Μέρλου.