Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Handball- Μοιρασιά στο Καματερό για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου

Ισόπαλοι με σκορ 22-22 αναδείχθηκαν Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων και Ποσειδώνας Λουτρακίου σε αγώνα για την 11η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2 Ανδρών.
Αν και οι γηπεδούχοι πήραν ισχνό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο, οι παίχτες του Ποσειδωνα ισορρόπησαν το παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο, με μόλις ενα τέρμα διαφορά και το σκορ στο 10-11. Στην επανάληψη οι δυο ομάδες ήταν αγκαλιά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου, για να φτάσουμε στο 56:54 με τον Λεωνίδα να προηγείται 22-21 και τον Γραμματικόπουλο να ισοφαρίζει σε 22-22 που ήταν και το τελικό σκορ. ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 22-22
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 6-4, 6-6, 8-9, 9-11, 10-11 (ημχ) 12-13, 15-15, 16-16, 18-18, 20-19, 22-22 ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (Αθανασιάδης): Κουσκουμάνος, Παράσχης 6, Μηνιώτης 2, Προκοπίου, Βλαχάκης, Μανώλης, Ξηρός, Τσέλος, Καραμαγκέλας 6, Σοφικίτης, Γκίκας, Γαραντωνάκης, Θάνος, Κουτσόπουλος 1, Μπιτόπουλος 3, Βασιλείου. ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργιος, Αικατερίνης 4, Γκίκας 2, Δημητρόπουλος 2, Καλης, Τυφτικίδης 2, Καραβας, Χαραλαμπάκης, Μουρελάτος, Σταματίου, Γραμματικόπουλος 1, Χατζηκωνσταντίνου, Φιλης, Βασιλειάδης 8, Ρουμελιώτης 3. Διαιτητές: Κινατζίδης – Φωτακίτης  Δίλεπτα: 3-2 Πέναλτι: 1/1 – 3/3