Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο Δικέφαλος επικράτησε 2-1 επί του Ολυμπιακού και έτσι πανηγύρισε στο ΟΑΚΑ το 8ο τρόπαιο της ιστορίας του στον θεσμό.

Μεγάλος ήρωας του παιχνιδιού ήταν ο Κρμέντσικ, ο οποίος σκόραρε το νικητήριο γκολ, στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Δικέφαλος άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Βιεϊρίνια στο 36′. Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε με τον Εμβιλά στο 50′. Ωστόσο, ο Κρμέντσικ με το γκολ στο φινάλε έδωσε στον ΠΑΟΚ το τρόπαιο.

Το γεγονός έβγαλε τους οπαδούς του στους δρόμους τόσο στη Θεσσαλονίκη, όσο και σε άλλες πόλεις της χώρας με τις εικόνες να είναι πανηγυρικές.

Τουρισμός: Διευρύνονται οι δικαιούχοι των επιχορηγήσεων για τα πρώτα έξοδα – Ποιοι μπαίνουν στη “λίστα”

Πυρκαγιά στον Σχίνο: Το πριν και το μετά από τους Up Stories – video